Anasayfa Adsense Sayfa BGBG Nedir?

Sayfa BGBG Nedir?

Yazan Can Cankıran

Google Adsense kullanıcılara reklam verenlerin reklamlarını yayınlama karşılığında para kazandırıyor. Bu kapsamda yeni bir ara yüzle kullanıcıların karşısına çıkıyor ve yenilikler deniyor. Ara yüze girdiğinizde karşınıza çıkan Sayfa BGBG de bunlardan birisidir. BGBG, 1000 gösterim başına ya da mil başına gelir anlamına gelmektedir. Reklam verenler Google’a reklamlarının 1000 gösterimi başına ücret ödeler ve siz de ona göre gelir elde edersiniz. Daha fazla ziyaretçiye ulaşmanız ve sayfanızın gösterimini artırmanız gerekir.

Sayfa BGBG Kaç Olmalı?

Sayfa BGBG oranı üzerinde çok farklı faktörler etkili oluyor. Bu yüzden de kazancınızda büyük değişimler kendini gösteriyor. Sayfanızdaki reklamların anahtar kelimelerine, trafiğinizin hangi ülkede olduğuna, nişlerinize ve daha pek çok etkene göre BGBG değeriniz iniş çıkışlar yaşar. Çoğu kullanıcı sitelerinde kısa vadeli değişiklikler yaparak Sayfa BGBG değerlerinde artış sağlamayı hedeflese de bunun yerine daimî eğilimler izlenmelidir.

Sayfa BGBG’i Artırma Yolları

Adsense reklam gelirlerinizi arttırmak için Sayfa BGBG oranını artırmanız gerekiyor. Bunun için sitenizdeki, bloğunuzdaki reklamların, özellikle de performans gösteremeyen reklamların sayısını azaltın. Bu, kısa vadede kazancınızı azaltsa da Sayfa BGBG artacak. Kazançlarınızı aynı gösterimler üzerinden artırmaya çalışmanız daha sağlıklı olacak. Reklamları ekranınızın üstünde gösterin. Bütün reklamları okuyucunuzun okuma alanına yerleştirmeyin. Aksi taktirde rahatsızlık oluşturur. Sayfanızın içeriğiyle alakalı olmayan reklamları engelleyin. Arama motoru optimizasyonlarına, yani SEO çözümlerine önem verin. Yalnızca önerilen reklam boyutlarını kullanın. Yeni boyutlar arayışına girmeyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap