Anasayfa Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Yazar Can Cankıran

SEO çalışmalarının hedefi, üzerinde çalışılan web sitesini görünür hale getirmek, çalıştığı alan ile ilgili anahtar kelimeleri kullanarak yapılan aramaların sonucunda ilk sıralarda, üst sıralarda yer almasını sağlamaktır. Ama her site için yapılacak olan SEO çalışmaları siteye özel olarak planlanmalı ve uygulanmalıdır. Örnek vermek gerekirse evinde halı dokuyan bir bayan tarafından üretilen kilimlerin, halıların satışını sağlamak amacıyla hizmet veren bir site ile profesyonel bir şekilde halı üretimi ve pazarlaması yapan, geleceğe dönük hedefleri de olan bir firmanın sitesi için yapılacak çalışmalar çok farklı olacaktır. Burada devreye giren terim Kurumsal SEO Danışmanlığı terimi ve yapılacak olan çalışmalar da bu terimin tanımına bağlı kalarak yapılacak olan çalışmalardır.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

Bu terim, örneğimizde verdiğimiz gibi firmaların web siteleri söz konusu olduğunda yapılması gereken çalışmaları tespit etmek, planlamak ve uygulamak anlamına gelmektedir. Kurumsal SEO çalışmalarında firmanın ve markanın imajını korumak çok önemlidir. Aynı zamanda firmanın gelecekteki hedeflerine uygun stratejiler belirlemek ve buna uygun SEO çalışmaları yapmak gerekir. Dolayısıyla Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmeti alan firmanın şimdiki ve gelecekteki imajının hangi noktada bulunacağı tespit edilir, bunu gösteren ve gelişimi sağlamak için yapılması gereken çalışmaları gösteren analizler yapılır. Dolayısıyla firmanın ve web sitesinin doğru bir şekilde tanımlanması, konumlandırılması, hedeflerinin belirlenmesi, rakipleri ile sektördeki mücadelesindeki konumunun tespit edilmesi, hedef kitlesinin şu andaki ve gelecekteki davranış alışkanlıklarının belirlenmesi ve firmanın hedefleri ile bu verilerin toplanması sonucunda oluşturulan stratejilere uygun olarak planlanan çalışmaların, uygulanması ve takip edilmesi gerekir. Kurumsal SEO Danışmanlığı ile bireysel bir siteye verilen SEO danışmanlığı arasındaki fark budur. Bireysel bir site için SEO çalışmaları yapılırken sadece sitenin daha üst sıralara hareket etmesinin sağlayacak içerikler hazırlanır ve teknik düzenlemeler yapılır. Yani Kurumsal SEO Danışmanlığı kapsamında verilecek olan hizmet çok daha kapsamlı ve sonraki süreçte raporlamalar ve geliştirmeler de hesaba katıldığında daha uzun süreli bir çalışmadır.

kurumsal-seo

Kurumsal SEO’da Neden Biz?

  • Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmetini sağlarken çok sayıda müşteri ile çalışmak yerine, daha az sayıda ama seçkin müşterilerle çalışmayı tercih ediyoruz. Referanslarımızın sayısı ve kalitesi arttıkça, uzun süredir takip ettiğimiz, gerekli teknik bilgiye ve gerekli olan tecrübeye sahip olan yeni çalışma arkadaşlarını kadromuza dâhil ediyoruz. Dolayısıyla firmanızla sürekli olarak iletişim halinde olabilecek ve web sitenize gerekli olan ilgiyi gösterebilecek olan SEO uzmanlarıyla çalışmayı garantilemiş ve uzman olmayan personel tarafından yapılacak çalışmalara katlanmak zorunda kalma riskini bertaraf etmiş oluyorsunuz. Dolayısıyla doğru yöntemlerle yapılacak olan SEO çalışmalarından faydalanmanız ve web sitenizin kısa süre içerisinde ilk sıralara çıkması, firmanızın ve markanızın imajını geliştirecek çalışmaların yapılması, tarafımızdan sağlanmış oluyor.
  • SEO çalışmaları öncesi yapılan kapsamlı analizler sayesinde doğal yöntemlerle yükselmeyi ve çalışmalar sonrasındaki raporlamalar ve analizler sayesinde de başarının kalıcı olmasını sağlıyoruz.
  • Görevlendirilen web sitenizi geliştirmekle görevli SEO Uzmanınız,Kurumsal SEO Danışmanlığı çerçevesinde verdiğimiz hizmetler gereği, sektördeki ve arama motorlarındaki değişiklikleri sürekli takip ediyor, farklılık yaratabilecek gelişmeleri en erken şekilde fark ediyor ve yapılması gereken değişiklikleri ya da geliştirmeleri kısa süre içinde yapıyor.

Sonuç olarak tüm müşterilerimizin memnuniyetlerini sağlamak, firmalarının ve markalarının imajını korumak, web sitelerinin başarılı olmasını sağlamak ve başarıyı devam ettirmek için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz.

Kurumsal SEO’nun işleyişi:

1.      SEO Stratejisi Belirlenir:

SEO çalışmaları öncesinde web sitesinin ve sahibi olan firmanı hedeflerini belirlemesi ve buna uygun çalışmaların yapılması gerekir. Web sitesinin hedefi belirlendikten sonra şu anda bulunduğu konumu, rakiplerinin durumunu, müşteri kitlesinin davranış alışkanlıklarını ve takip ettikleri trendleri, ürüne ve firmaya uygun olan anahtar kelimeleri belirlemek gerekecektir. Dolayısıyla uygun analiz araçları ve bazı kanallar kullanarak gerekli olan analizleri yaparız ve uygun stratejiyi, bu stratejiye uygun olarak yapılması gereken çalışmaları belirleriz. Kurumsal SEO danışmanlığı hizmetimiz ile bireysel olarak verilen SEO danışmanlığı hizmetlerimiz arasındaki önemli farklardan bir tanesi bu aşamada ortaya çıkmaktadır.

2.      Site İçi SEO Çalışmaları:

Belirlenen stratejiye uygun olarak site içi SEO çalışmaları yapılır. Öncelikle site yapılanması incelenir ve varsa kodlarla, tasarımla ilgili problemler düzeltilir ve gerekliyse yeni çalışmalar yapılır (sitemap oluşturmak gibi). Sonrasında içerikler belirlenen anahtar kelimelere, sunulan ürünlere ve firma imajına uygun olacak bir şekilde, konunun uzmanı yazarlarımız tarafından oluşturulur ve Kurumsal SEO Danışmanlığı ilkelerimize ve hizmetlerimize uygun olarak hazırlanmış olan içerikler web sitenize yerleştirilir.

3.      Site Dışı SEO çalışmaları:

Belirlenen stratejiye uygun olarak planlanan ve internetin farklı platformlarını kapsayan çalışmalar yapılır. Tabi ilk olarak daha önce hatalı olarak yapılmış olan SEO çalışmaları (varsa) düzeltilir. Sonrasında yeniden planlanan ve firmanızın, ürününüzün imajına katkı yapacak ve web sitenizi sıralamalarda yükseltecek olan SEO çalışmaları uygulanır. Sitenizin o an ve sonrasında kötü şekilde etkilenmesini önlemek için bu çalışmaların doğal SEO yöntemleri kullanılarak, doğal bir görünüm sergileyerek yapılmasına özen gösterilir. Kurumsal SEO danışmanlığı hizmetinin en çok dikkat gerektiren noktalarından bir tanesi de budur. Çünkü aksi durumlarda yani Black Hat SEO yöntemleri olarak anılan SEO yöntemleri uygulandığında, kısa vadeli hızlı bir yükseliş sağlanabilir ama gelecekte sitenizin ceza alması, bulunduğu yerden çok daha gerilere düşmesi gibi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Dolayısıyla yapılan SEO çalışmalarının doğal SEO yöntemleri kullanılarak yapılması ve çok hızlı olmasa bile kalıcı bir başarıya ulaşılması önemlidir. Biz, 12 aylık sözleşme süresi içinde ilk sayfaya yükselmenizi ve ortaklığımızı devam ettirmemiz halinde de, kalıcı şekilde orada kalmanızı garanti ediyoruz. “SEO Nedir?” başlığını taşıyan makalemi incelerseniz, tüm web siteleri için yapılan SEO çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

 

WhatsApp chat