Anasayfa Adsense Gösterim BGBM Nedir?

Gösterim BGBM Nedir?

Yazan Can Cankıran

BGBM, 1000 gösterim başına maliyet demek olup Google’ın reklam verenlerle yaptığı anlaşmanın ifadesidir. Buna göre reklam verenler reklam ücretlerini yayınlanan ve görüntülenen 1000 reklam başına öderler. Reklamların gösterileceği reklam yerleşim alanlarını seçer, reklamlarının her gösterildiğinde de ücret öderler.

Eğer sizin bir siteniz var ve reklam yayınlayıcısı konumunda iseniz bir BGBM reklamı sayfanızda her yayınlandığında kazanç elde edersiniz. Verilen reklamların tıklanması gerekmez. Sadece minimum alanlarının, minimum sürede görüntülenmesi yeterli olur. BGBM reklamları metin veya resim şeklinde olabilir. Daima yerleşim hedefindedirler.

BGBM Gösterim Oranını Yükseltme

BGBM reklamlarının ekranda kapladığı alanın en az %50’si, en az bir saniyeden fazla görüntülenmiş olmalıdır. Reklam verenler ödemelerini buna göre yaparlar. Gösterim BGBM değeriniz ne kadar yüksek olursa sitenizin gelir elde etme başarısı da o derece fazladır. Bunu başarabilmek için bir yol haritası çıkarmalı, daha çok ziyaretçiye ulaşmalı ve sayfanızın gösterimini arttırmalısınız. Elbette reklamların sayfanızda yer alış düzenleri gibi pek çok detay bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap