Anasayfa Algoritmalar Google Spam Algoritması

Google Spam Algoritması

Yazan Can Cankıran
Google Spam Algoritması

Herkese selam,

Bu içeriğimde sandbox, google bomb ve cloaking gibi cezaların arama motoru botları tarafından nasıl verildiğini göstereceğim. İçeriği akış diyagramları ile anlatmak isterdim fakat bir çok arkadaş şu anda o konuya biraz uzak olduğu için akış diyagramının bir basit versiyonu ile anlatım yaptım. İçerikte şuan sadece Dış SEO kısmının spam algoritması anlatılmakta iç tarafın algoritmasıda yakın bir zamanda bu sayfada paylaşılacaktır. Lütfen içeriği çok daha iyi anlamak için Önbilgi olarak açtığım başlığı okuyunuz.

SEO ipucu: Şuan altta bu fotoğrafı paylaşıp sayfadaki yazı oranını azalttığımı ve SEO için yanlış bir adım attığımı düşünebilirsiniz. Ancak hayır, bir içerik için en önemli olan şey sayfada kalma oranıdır. Eğer yazılar içeriği içerik yapan şey olsaydı youtube videolarını arama sonuçlarında çoğu zaman en üst sıralarda göremezdiniz. Yazmış olduğum ilk giriş yazısı sadece bu yazılan SEO içeriğinin odak kelimelerini belirtmiştir. İçerisinde hem google’ın cezalarının keywordlerini geçirdim hemde başlığımın içinde geçen kelimeleri vererek başlığın içerikle bağlantı oranını arttırmış oldum.

google-spam-algoritmasi

ekstra olarak bir web sitesinin spam olduğunu bottan önce belirlediyseniz şu linkten siteyi direk hızlı taramaya aldırabilirsiniz. Google algoritmaları ve diğer bazı konular hakkında bilgi verdiğim makaleleri de okumanızı öneririm.

İlginizi Çekebilir

2 Yorumlar

Avatar
Uysal 2 Mart 2018 - 17:49

Son zamanlarda gördüğüm en dolu içerik. Sandboxtan çıkmak hakkında bir makale yayınlayacak mısınız?

Reply
Avatar
Kemal Can 4 Ekim 2019 - 13:57

Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.

Reply

Yorum Yap