Anasayfa E-ticaret En İyi E-Ticaret CMS Listesi

En İyi E-Ticaret CMS Listesi

Yazan Can Cankıran
En İyi E-Ticaret CMS Listesi

Tüm e-ticaret işletmelerinde, uygun fiyatlara sunulan iyi bir ürünün yanı sıra, e-mağazaları başarılı kılan faktör, bireysel müşteriler için satış teklifinde ince ayar yapabilme yeteneğidir. İdeal bir CMS çözümü size yalnızca kullanıcılara adanmış ve kişisel içerik yayınlamak için kullanabileceğiniz mükemmel güçlendirilmiş bir platform değil; aynı zamanda ürün kataloğunuzun vaat ettiği gelirleri seri hale getirmek için ihtiyaç duyulan nimeti de sağlar. Linki takip ederek ülkemizde hizmet veren sanal pos sistemleri ve entegrasyonu destekleyen CMS türleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Kullanımı kolay ve sezgisel bir içerik oluşturma ve yayınlama platformu ile başlayarak, otomatik ve kural tabanlı hesap makineleri ve fiyatlandırma öğeleri, e-posta bültenleri, ürün derecelendirme ve müşteri anketleri gibi pazarlama araçları, anketler, kullanıcı deneyimi geliştirme widget’ları gibi özel satış araçlarını kapsayan,, e-ticaret CMS çözümleri web satış başarısı için bir araçtır. Profesyonel e-ticaret web siteleri geliştirmek için etkili platformlarla ilgileniyorsanız, bu yazımı gözden geçirmenizi öneririm.

eCommerce CMS (e-ticaret CMS)

 

Yönetilebilir bir öğrenme eğrisi ile en kolay kullanımı sunan eCommerce CMS’i, internet üzerinden satış konusunda kısa zaman içinde iyi sonuç elde etmeyi sağlayan bir web mağazası yönetim platformu için kritik bir başarı faktörüdür. Çeşitli e-Ticaret CMS seçeneklerinin okyanusunda kaybolmaktan kaçınmak ve sektördeki en iyiyi tercih etmek birçok site sahibinin arayıp da bulamadığı şey olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada, sizlere  e-ticaret için en iyi içerik yönetim sistemlerinin  hızlı bir incelemesini sunacağım.

Magento : Mağazanızı Mıknatıslayın!

 

Magento, indirilebilir içerik sunan çevrimiçi mağazaların ve içerik mağazalarının büyümesini hızlandırmak için kullanılabilecek açık kaynaklı bir e-ticaret yazılımıdır! Geliştiriciler, “Magento Connect” platformu üzerinden eklenti yükleyerek temel kodları değiştirme, özellik ekleme ve hatta işlevselliği geliştirme esnekliğine sahiptir. Magento, işletmelerinin arka plan akışlarını optimize etmek isteyenler için idealdir.

Magento’nun açık kaynak topluluğu hızla büyüyor ve sürekli olarak çevrimiçi mağazanızı yönetmenize yardımcı oluyor. Magento, müşterilerine daha fazla işlevsellik sağlayan açık bir mimarinin yanı sıra yüzlerce uzantıya da erişim sağlar. Magento ayrıca kullanıcıların onu diğer en kaliteli kurumsal sistemlerle entegre etmesine de izin veriyor. Sürekli desteğe ihtiyaç duyan orta ila büyük ölçekli işletmeler için çalışanlar, ek özellikler ve en iyi performans için Magento’nun Enterprise Edition’ını seçebilir.

Magento Enterprise Edition

 

Magento’nun Enterprise Edition’ı aşağıdaki esnek özellikleri sunar:

 • Esnek Pazarlama Promosyonları ve Araçları
 • Çevrimiçi Analiz ve Raporlama
 • Site Kontrolü ve Yönetim
 • 3 adımlı Ödeme, Nakliye, entegre ve güvenli Ödeme gibi masrafların otomatik olarak hesaplanması
 • Özellik bakımından zengin müşteri desteği
 • Özel müşteri hesapları
 • Tamamen özelleştirilebilir sipariş yönetimi sistemi

Shopify: Online Alışveriş Sepetiniz

Shopify

Rakiplerinden fazla yüzlerce uygulama sunan Shopify, hedeflediği küçük dükkanlarda en popüler seçeneklerden birisi olmayı başarmıştır. Sınırsız ürün ve bant genişliği sunan Shopify, şu özellikleri sunuyor:

 • Nakliye şirketleri, karşılama merkezleri ve dropshipping şirketleriyle en kolay biçimde entegre olma imkanı
 • Mobil uygulamasıyla ödemeleri kabul etmek ve mağazayı yönetmek
 • Satış noktası sistemiyle fiziksel mağazanızdaki işlemleri gerçekleştirme imkanı

PrestaShop : Kolaylaştırılmış E-Ticaret

 

PrestaShop tamamen ücretsiz, açık kaynaklı bir e-ticaret platformu çözümüdür. Yazılım, PayPal, Pro DirecPay, Google Checkout, Skrill, Netand ve hatta kendi API’leri üzerinden EBANX Checkout gibi çeşitli ödeme ağ geçitlerini destekler. Ticari olarak müşterilere sunulan daha büyük bir ödeme modülleri dizisi vardır. Prestashop platformu, çeşitli tüccarlara, geliştiricilere ve entegratörlere e-ticaret çözümleri ve eğitim sunmaktadır.

PrestaShop logo

Prestashop’ın inanılmaz derecede etkili kullanıcı arayüzü, karmaşık iş ihtiyaçları için idealdir. Platform bunlar gibi bazı özellikler içerir:

 • Stok Yönetimi Ürünü
 • EBay gibi çevrimiçi portallara ihracat
 • Sayfa Başına Ürün Sayısını Seçme İmkanı
 • İndirilebilir Ürünlerin Satışı
 • Sınırsız ürün, kategori nitelik yelpazesi
 • Ürün Karşılaştırma
 • İleri Seviye Stok Yönetimi Kaynak

ZenCart : Dünyayı Mağazanız Yapın!

ZenCart açık kaynaklı bir alışveriş sepeti yazılımıdır. Yazılım ücretsiz ve son derece kullanıcı dostudur. Bu kullanıcı dostu E-ticaret web sitesi tasarım programı, programcılar, danışmanlar, tasarımcılar ve hatta işletme sahipleri gibi insanları içeren bir grup endüstri uzmanı tarafından geliştirilmiştir. ZenCart yazılımı, en temel web sitesi oluşturma ve teknik becerilere sahip olan herkes tarafından kurulabilir ve kurulabilir. Yazılım, MySQL veritabanı ve çeşitli HTML bileşenlerini kullanan kişisel bir giriş sayfası aracıdır.

Zencart, ücretsiz ve kullanışlı açık kaynaklı bir alışveriş sepeti yazılımıdır.

ZenCart e-ticaret yazılımının özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Müşterilere yılda 365 gün 24×7 alışveriş kolaylığı sağlar.
 • Normalde ürünleri değiştirmek için gereken karmaşık HTML kodlamasına gerek kalmadan ürün kataloglarının kolayca güncellenmesini sağlar.
 • PHP ve MySQL teknolojilerinin etkin kombinasyonu üzerinde çalışır.

 

 

OsCommerce : E-ticaret çözümlerinin Öncüleri

Oscommerce

On yıldan fazla bir açık kaynaklı e-ticaret çözümü mirasına sahip olan osCommerce, dünya çapında 12.800’den fazla webmaster ve satıcı için tercih edilen bir e-ticaret platformudur,  her geçen gün büyümeye devam etmektedir. 7.000’den fazla eklentisi akılda kalıcı ve dikkat çeken kütüphanesi ve platformu gerçekten önemseyen geliştiricileri ve kullanıcılar topluluğu ile osCommerce, açık kaynak nimetine sahip ücretsiz kullanımı olan bir e-ticaret platformu arayan herkesin başvurması gereken bir adrestir.

VirtueMart  : E-ticaret işinizi kolaylıkla halledin

VirtueMart ücretsiz ve açık kaynaklı bir e-ticaret eklentisidir.

VirtueMart ücretsiz, açık kaynaklı bir e-ticaret eklentisidir. Ünlü Joomla içerik yönetim sistemi ile uyumlu çalışır. VirtueMart, tamamen farklı bir platformda çalıştığı için ortalama bir işletmeye  ve işe uygun olmayan karmaşık bir e-ticaret eklentisidir. Ancak, deneyimli bir web geliştiricisinin veya programcının elinde, platformun başarıyla kurulabilir, uygulanabilir ve sürdürebilir. Program bu tip profesyonel beklentileri olanlar için uzun vadeli faydalar sağlayabilir.

AlegroCart  :  E-ticareti 1-2-3 kadar basit hale getirir

Alegrocart “etkili çözüm” sloganını kullanıyor.

AlegroCart, tüm e-ticaret web sitesi ihtiyaçlarınız için bir alışveriş sepeti çözümüdür. Açık kaynaklıdır  ve MVC çerçevesine dayanıyor. AlegroCart’ın özellikleri arasında bakım modu, dünya çapında döviz destek sistemi ve hatta kullanım kolaylığı için çok dil desteği de bulunmaktadır.

OsCmax : Tüm alışveriş sepetinizin ihtiyaç duyduğu tek durak

OsCmax, büyümekte olan işletmeler tarafından sıklıkla kullanılan başarılı alışveriş sepeti çözümlerinden birisidir.

OsCmax, e-ticaret web siteleri için en yetkin alışveriş sepeti çözümlerinden biridir ve günümüzde yeni başlayan ve büyüyen işletmeler tarafından son derece  yoğun biçimde kullanılmaktadır. Bu e-ticaret CMS, ürünler ve kuponlarda için sınırsız kategorilerden web sitenizi ve içeriğini yönetmeyi kolaylaştıran web tabanlı bir yönetici paneline kadar çarpıcı özellikleri içerir. Diğer özellikler arasında sanal ve indirilebilir ürün desteği ile PayPal, gerçek zamanlı kredi kartı işlemleri ve AuthorizeNet gibi çeşitli popüler ödeme yöntemlerinin entegrasyonu ve desteği de bulunmaktadır.

WordPress E-Ticaret

WordPress e-ticaret eklentisi, mağaza sahiplerini tatmin etmeyi başaracak olan özellikler içeriyor.

 

CMS platformları arasında değerlendirdiğimiz WordPress, sıfırdan web sitesi oluşturma alanında heyecan verici özelliklere sahip öncülerden biridir. CMS sistemleri için kullanışlı özellikler açısından bir fırsat sunar. Pek çok WordPress E-ticaret özelliği, mağaza sahiplerinin yalnızca hazır e-ticaret şablonlarını kullanabilmeleri imkanını değil aynı zamanda CSS ve HTML ile tasarım farklılaşmasını da keşfedebilecekleri bir paketi de sunar. Bu paketler kolay kurulumlar için video eğitimleriyle birlikte gelir ve Stripe, Gold Cart gibi popüler ödeme ağ geçitleri ile entegrasyonlar mevcuttur ve en iyi kısımsa, otomatik fiyatlandırma modüllerini entegre edebilir ve sık alışveriş yapanlara karmaşık indirimler sunabilirsiniz.

Drupal : E-Ticaret ile en iyi ayarlanmış e-ticaret stratejilerini uygulamak

Drupal Ticaret, e-ticaret web sitenizi gereksinimlerinize göre yönetmek veya yapılandırmak için en iyi yoldur. Çok sıkı geliştirme standartlarına sahip ve maksimum esneklik için tasarlanmış özelliklerle birlikte gelmektedir. Drupal Commerce, birçok özelliğinden farklı özel özellikler oluşturma, KDV desteği, vergi hesaplama ve hatta indirim fiyatlandırma kuralları avantajı ile birlikte gelir. Hatta web sitenizin sorunsuz çalışması için dinamik ürün göstergeleri ve sipariş yönetimi araçları ve yöntemleri bile elde edersiniz.

Tabi size en çok avantaj sağlayacak olan e-ticaret sistemini ve CMS türünü belirleme aşamasında size her aşamada SEO desteği veren ve teknik konularda da yardımcı olan bir SEO uzmanından yardım almanızı öneririm.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

WhatsApp chat