Anasayfa Adsense EG Görüntülenebilir Nedir?

EG Görüntülenebilir Nedir?

Yazan Can Cankıran

EG görüntülenebilir, en basit tanımıyla sitenizde yer alan reklamların ziyaretçileriniz tarafından ne kadarının görüntülenip ne kadarının görüntülenmediği meselesidir. Bu, EG görüntülenebilir oranı olarak geçer ve reklamlarınızın sayısı ve görüntülenme düzeyine göre orantısal olarak verilir.

EG Görüntülenebilir Oranı

Google internet sitesi sahipleri için reklamcılık servisleri yürütüyor ve kendi reklamlarından site sahiplerine kazanç elde etme fırsatı sunuyor. Reklamlarını site üzerine yerleştirerek ziyaretçilerin ekranına taşıyor ve bunların görüntülenme oranını da EG görüntülenebilir olarak çözümlüyor. Bu sistem reklamın kullanıcı tarafından gerçekten görüntülenip görüntülenmediğinin tespitini yapıyor. Bir reklam, eğer kapladığı alanın %50’si en az bir saniye görüntülenmişse görüntülenebilir sayılıyor. Bunlarda toplan EG görüntülenebilir oranı olarak çözümleniyor. Örneğin sitenizde 3 reklam var ve bunların iki tanesinin %50 ve fazlası bir saniye ve daha fazla görüntülendi ise sayfanızın EG görüntülenebilir oranı %66,67 olmuş oluyor.

EG Görüntülenebilir Oranı Nasıl Yükseltilir?

EG görüntülenebilir oranı adsense üzerinde minimum değerlere sahiptir. Bu ölçütler iki önemli faktöre dayanır. Bunlardan ilki, ekrandaki görüntülenebilir bir alanda, reklamın ne kadarlık bir bölümünün göründüğüdür. İkincisi de ekrandaki reklamın söz konusu kısmı hangi süreyle görünür halde kaldığıdır. Bunu arttırmak için pek çok detay var ve bu konuda profesyonel destek alarak EG görüntülenebilir oranınızı yükseltebilir, Google’dan daha fazla reklam gelirleri elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap