Anasayfa Ben Kimim

Ben Kimim

Yazan Can Cankıran

Ben Can Cankıran, 2010 yılından bu yana dijital dünyada pazarlama stratejileri geliştirerek 50 farklı sektör ve 300’ü aşkın markaya danışmanlık sağladım. Kendi alanımda düzenlemiş olduğum etkinlikler ile en az 1000 bireye dijital pazarlama alt dallarında eğitimler verdim. 2019 yılında Organiclick dijital performans ajansını kurdum. Organiclick, kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin önde gelen markalarına 360 derece dijital çözümler sunan 13 kişilik bir ekip haline geldi.

Kısa öyküler


Perdesiparisi.com

Dokunmadan veya görmeden internetten perde sipariş edilir mi demeyin. 2 yılda %500 organik ziyaretçi artışı yaşayan perdesiparisi.com, Türkiye’de binlerce evin perde ihtiyacını karşılıyor. Bunu nasıl mı yaptı? Perde sektörünün en büyük eksikliği müşteriyi tatmin edemeyen içeriklerdi. Müşterilerin gerçekten görmek isteyeceği içerikleri üreterek müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklı bütünsel bir çalışma yapıldı. İnsanların yakından görmeden almak istemeye çekineceği bir ürünü satmak için ilgili ürünü müşteriye birçok haliyle sunmak mantıklı bir çözümdü. Sitede ilgilendiğiniz her ürünün detaylı açıklamaları, görselleri ve videoları bulunuyor. İyi içerik, SEO ve pazarlamanın birleştiği yerde sözü hemen bu köşedeki grafik alıyor.

Çalışma Alanları: SEO, UX, Content Marketing

%500 Organik Ziyaretçi Artışı

Mia Vento

Mia Vento gümüş takı sektörünün en önde gelen markalarından biri. 2019 Şubat ayında tanıştığım bu markaya daha öncesinde doğal olmayan bir SEO çalışması yürütüldüğü için Google arama sonuçlarından silinmiş durumdaydı. Tamamen doğal bir yaklaşımla iyileştirmeler yaparak Google’ın vermiş olduğu cezayı kaldırdık. Dijital dünyada eşzamanlı olarak her kanalda görünür olmayı hedefleyerek bütünsel bir dijital pazarlama çalışması yürüttük. Geçmişten bugüne Mia Vento %250 trafik artışı sağladı. Sektöründeki bütün jenerik kelimelerde ilk sayfada olmakla beraber sosyal medyada da popüler hale geldi. Instagram hesaplarında 600.000 gerçek takipçi bulunuyor.

Çalışma Alanları: SEO, UX, Google Ads, Instagram & Facebook Reklamları, Content Marketing

%250 Ziyaretçi ve %280 Gelir Artışı

Mylovebutik

Doğru ürünü bulmak ve bu ürünü doğru sunmak pazarlamanın en önemli müttefikleri. Kadın giyim alanında Türkiye’nin en önde gelen markalarından biri olan Mylovebutik, bugün her genç kadının düzenli olarak takip edip alışveriş yaptığı bir site. Organiclick’in pazarlamaya olan bakış açısıyla tamamen örtüşen Mylovebutik yönetimi, ekibimiz ile mükemmel bir uyum yakaladı. Gerçek bir ekip çalışması ile harika sonuçlar elde edildi.

Çalışma Alanları: SEO, Google Ads, Sosyal Medya Reklamları, Online PR, Dijital Pazarlama Danışmanlığı

%250 Ziyaretçi ve %150 Gelir Artışı

Ambalaj Store

Ambalajlarla ilgili internette yapılan tüm aramaları çok kısa bir sürede tespit ettik. Tespit edilen anahtar kelimelere yapılan çalışmalar sayesinde Ambalaj Store, kendi ürünleriyle ilgili Google’da aratılan bütün anahtar kelimelerde görünür olmaya başladı. 1 yıllık bir çalışmada sonuç olarak tüm trafikte %400, gelirde ise %300’lük bir artış yaşandı.

Çalışma Alanları: SEO, Google Ads, Facebook & Instagram Reklamları, Online PR

%400 Ziyaretçi ve %300 Gelir Artışı

Röportajlarım


Kimlerle çalıştım?


Tanışalım


    Sitemde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyorum. Bu siteyi kullanmaya devam edersen, bunu kabul etmiş sayılırsın. Kabul et