Anasayfa Ben Kimim?

Ben Kimim?

Yazan Can Cankıran

Ben Can Cankıran, 2010 yılından bu yana dijital dünyada pazarlama stratejileri geliştirerek 50 farklı sektör ve 300’ü aşkın markaya danışmanlık sağladım. Organiclick dijital pazarlama ajansının kurucusu ve Türkiye’de tek olan Google SMB Premier partner EG Bilişim’in SEO departmanı yöneticisiyim. Kendi alanımda düzenlemiş olduğum etkinlikler ile en az 1000 bireye dijital pazarlama alt dallarında eğitimler verdim.

Kısa öyküler


Perdesiparisi.com

Dokunmadan veya görmeden internetten perde sipariş edilir mi demeyin. 2 yılda %500 organik ziyaretçi artışı yaşayan perdesiparisi.com, Türkiye’de binlerce evin perde ihtiyacını karşılıyor. Bunu nasıl mı yaptı? Perde sektörünün en büyük eksikliği müşteriyi tatmin edemeyen içeriklerdi. Müşterilerin gerçekten görmek isteyeceği içerikleri üreterek müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklı bütünsel bir çalışma yapıldı. İnsanların yakından görmeden almak istemeye çekineceği bir ürünü satmak için ilgili ürünü müşteriye birçok haliyle sunmak mantıklı bir çözümdü. Sitede ilgilendiğiniz her ürünün detaylı açıklamaları, görselleri ve videoları bulunuyor. İyi içerik, SEO ve pazarlamanın birleştiği yerde sözü hemen bu köşedeki grafik alıyor.

Çalışma Alanları: SEO, UX, Content Marketing

Mia Vento

Mia Vento gümüş takı sektörünün en önde gelen markalarından biri. 2019 Şubat ayında tanıştığım bu markaya daha öncesinde doğal olmayan bir SEO çalışması yürütüldüğü için Google arama sonuçlarından silinmiş durumdaydı. Tamamen doğal bir yaklaşımla iyileştirmeler yaparak Google’ın vermiş olduğu cezayı kaldırdık. Dijital dünyada eşzamanlı olarak her kanalda görünür olmayı hedefleyerek bütünsel bir dijital pazarlama çalışması yürüttük. Geçmişten bugüne Mia Vento %250 organik trafik artışı sağladı. Sektöründeki bütün jenerik kelimelerde ilk sayfada olmakla beraber sosyal medyada da popüler hale geldi. Instagram hesaplarında 620.000 gerçek takipçi bulunuyor.

Çalışma Alanları: SEO, UX, Google Ads, Instagram & Facebook Ads, Content Marketing

Ambalaj Store

Ambalajlarla ilgili internette yapılan tüm aramaları çok kısa bir sürede tespit ettik. Tespit edilen anahtar kelimelere yapılan çalışmalar sayesinde Ambalaj Store, kendi ürünleriyle ilgili Google’da aratılan bütün anahtar kelimelerde görünür olmaya başladı. 1 yıllık bir çalışmada sonuç olarak %200 organik trafik ve %500 organik anahtar kelime artışı sağlandı.

Çalışma Alanları: SEO, Google Ads, Online PR

Röportajlarım


Kimlerle çalıştım?


Tanışalım


Sitemde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyorum. Bu siteyi kullanmaya devam edersen, bunu kabul etmiş sayılırsın. Kabul et